Σάββατο 13 Δεκεμβρίου 2014

Λεβαδειακός 1-2 Ολυμπιακός | Μήτρογλου σε Αρετόπουλο: "Κάνε κάτι"

Φανερά ενοχλημένος ήταν ο Κώστας Μήτρογλου με τις καθυστερήσεις του Λεβαδειακού. Ζήτησε την παρέμβαση του διαιτητή Αρετόπουλου.

Στο 70ο λεπτό ο διεθνής επιθετικός ζήτησε επιτακτικά την επιβολή της τάξης εκ μέρους του ρέφερι. Προηγουμένως είχαν χαθεί πολλά λεπτά από τους γηπεδούχους μιας και παρέμεναν για αρκετή ώρα στο χορτάρι.

Επίσης, ο Σηφάκης δέχτηκε την κίτρινη κάρτα για καθυστερήσεις. Ο πρώην τερματοφύλακας του Ολυμπιακού φρόντιζε να κρατήσει το 1-0 του Τομάς από πολύ νωρίς, πράγμα που όπως ήταν φυσικό εξόργισε τους οπαδούς των ερυθρολεύκων.

Άριστος ο διαιτητής Αρετόπουλος που δεν επηρεάστηκε από τις συνεχείς βολές προς το πρόσωπό του. Ο Γιάννης Αλαφούζος, σαν άλλος Μπερλουσκόνι, χρησιμοποιεί το ΣΚΑΪ για ηλίθιους σκοπούς, που σίγουρα δεν αντιπροσωπεύουν κανέναν νοήμονα άνθρωπο στη Λεωφόρο. Ο Αρετόπουλος διέψευσε και στο ντέρμπι το "Παράγκα και Όραμα"...

Λεβαδειακός 1-2 Ολυμπιακός, 13/12/2014, Πρωτάθλημα Superleague