Τετάρτη 23 Οκτωβρίου 2013

"Έριξε στα λασπόνερα" δυο βαθμούς...

Ο Πλούταρχος έπρεπε να εμφανιστεί στο Ντα Λουζ! Παραγγελιά του Μαρινάκη!

Ο Ολυμπιακός πάλεψε πάρα πολύ ρε γαμώτο. Κρίμα και άδικο σκορ όπως και αυτό με την Παρί. Πάντως, με εκνεύρισε πολύ ο Μήτρογλου στο τέλος. Από mvp, με αυτά που έκανε λίγο πριν το 1-1, έριξε την ομάδα του από τα ουράνια.

Ο Μήτρογλου ήταν τουλάχιστον εντυπωσιακός στο παιχνίδι,κυρίως με τις ενέργειές του εκτός περιοχής. Κάθε μπαλιά του, κάτω από οποιαδήποτε δυσκολία έβρισκε στόχο, αλλά στο τέλος τα θαλάσσωσε γιατί αντί να πάει στην γραμμή αριστερά προτιμούσε να μπαίνει στην περιοχή ή να κάνει σουτ. Γιατί;;;

Γιατί να μην διαφυλάξει το σκορ όπως έκανε η Ντόρτμουντ χθες; Της έβγαζες το καπέλο για τις καθυστερήσεις της, ήταν καθηγήτρια στο επάγγελμα.

Ο χώρος μπροστά από το τέρμα του Ρομπέρτο είχε μετατραπεί σε έλος, μόνο παπάκια δεν κολυμπούσαν. Το κακό δεν ήταν αντίστοιχο στην περιοχή του Αρτούρ.

Το ματς καλύτερα να είχε διακοπεί στο ημίχρονο, αν και με τόσα συμφέροντα που παίζονται είναι σχεδόν αδύνατο...